Yürüyen Haşereler


TAHTAKURUSU
yürüyen haşereler Tahtakurusu Türkiye’de ve tüm dünyada büyük bir haşere sorunu haline geldi, çünkü:

Tahtakuruları hızla çoğalır ve 6-7 günde 500-1000 yumurta üretir.
Tahtakurusu ısırması insanlar tarafından sıklıkla bulunur, çünkü hayatta kalmak için memelilerden kana ihtiyaç duyarlar.
Böceklerinin (5-6 mm) vücut ebadı, kolayca gizlenmelerini sağlar ve eğitimsiz insanların gözleri ile tespit edilmeleri zordur.
Mülkünüze hızlı bir şekilde yayılabilir, bu nedenle mevcut yatak hatalarını önlemek ve ortadan kaldırmak için profesyonel bir yatak böcek kovucu hizmetine ihtiyacınız vardır.HAMAM BÖCEKLERİ
yürüyen haşereler Hamamböcekleri, Türkiye gibi Akdeniz sıcak iklime sahip birçok ülkede bulunan yaygın bir zararlıdır. Hamamböceklerinin sıcak ve nemli bir ortamda yaşama alışkanlığı , hamamböceklerini genellikle ortaya çıkan ve kentsel ortamda sağlık riskleri oluşturan zararlılardır.

Hamamböcekleri, insanlara zararlı olan patojenleri içeren vücuttaki mikropları kaldırabilir.
Hamamböcekleri, kolera, dizanteri ve salmonellis gibi insanlar için çeşitli tehlikeli hastalıklar taşır.
Vücut ve hamamböceği dışkıları, astım gibi insanlarda alerjilere ve solunum bozukluklarına neden olabilir.
Hamamböcekleri, insanları gıda zehirlenmesine, ishali ve Staphylococcus enfeksiyonlarına maruz bırakmaya neden olacak bakteriler içeren tükürük ile kirletebilir.
Hamamböcekleri çok hızlı bir şekilde çoğalabilir ve küçük hamamböceği problemleri, özellikle profesyonel hamamböceği yok etme hizmetleri sayesinde hemen kontrol edilmediğinde büyük ve ciddi problemler haline gelebilir.ÖRÜMCEKLER
yürüyen haşereler Dünya çapında 35,000’den fazla türü vardır, ama Türkiye’de yaklaşık 800 adet bulunmaktadır. Örümcekler çoğunlukla çevrelerine yararlı olmakla birlikte, bir çok kişide onlara karşı doğal bir korku vardır İklimlerin değişmesi ve taşınmanın artmasıyla, Türkiye'de bulunan örümcekler içinde tehlikeli türler ve sayıları artmıştır.
Eğer örümcek ısırırsa, genellikle her insan üzerinde değişik etkisi vardır, birkaç türünde zehir dolayısıyla olağan üstü reaksiyona neden olabilir.PİRE
yürüyen haşereler Pireler; evcil hayvanlar ile birlikte evlerde, iş yerlerinde görülen yaygın problemlerdir. Evinizin veya işyerinizin önceki sahiplerinin kedi veya köpek bulundurması durumunda, sizin evcil hayvanınız yoksa bile pire bulabilirsiniz.

Pireler diğer tüylü hayvanlar tavşan, sincap, fare, sıçan, tilki ve domuz gibi çiftlik hayvanlarıyla da taşınabilir.

Pireler ısırdığı için evinizde veya işyerinizde ki varlığı endişe vericidir. Bir acı olmasa da rahatsız edici kaşıntı ve döküntüye neden olabilir. Ayrıca evcil hayvanlarınız pire salyasına karşı alerji geliştirebilirler.GÜMÜŞBÖCEĞİ
yürüyen haşereler Selüloz içeren ev ve ofis eşyalarına zarar verirler.

En büyük risk unsuru anlamlı bir hasar oluşuncaya kadar çok uzun bir süre boyunca bilinmeyen istilalara neden olabilir. Gümüşböceği hemen hemen tüm ortamlarda da hayatta kalabilir, ancak yüksek nemli koşullarda gelişir ve mutfak, banyo, bodrum ve çatı katı gibi karanlık, nemli yerlerde bulunur.

Küçük miktarlarda, zararlıların etkileri henüz görülemeyebilir, ancak çok sayıda bu zararlılar işletmeniz için ciddi sorunlara neden olabilir.TAHTA KURDU
yürüyen haşereler Tahtakurdu için önlem almazsanız, eviniz veya işyeriniz için büyük sorunlara neden olabilir, Firmamız tecrübesiyle tahtakurdu kontrolü sağlayan tecrübesi ile size yardımcı olmak için hazırdır.  Uzmanlarımız farklı ahşapkurdu türlerinin tamamını tanımlar ve sorunu çözmek için hedefe yönelik uygulamalar sunar.