DÜŞMANI TANIYALIM: TAHTAKURUSU

TahtaKurularından nasıl kurtulacağınızı mı arıyorsunuz? Son zamanlarda tarih oldu dediğimiz bu böceklere tekrar sıklıkla rastlar olduk. TahtaKurusu hakkında ne kadar çok şey bilirsek kaçınmamız O kadar kolay olur

tahtakurusu mücadele önlem koruma kontrol aeropest ilaclama

KISACA TAHTAKURUSU
Bu haşerenin yurtdışındaki adı yatak böceği olarak bilinir. Tahta kuruları hayatta kalabilmek için sıcak kanlı canlıların kanına ihtiyaç duyarlar. TahtaKuruları 35 günde olgunlaşırlar. Yedi ayla 12 ay arası yaşarlar. Profesyonel yardım almadan TahtaKurusu mücadelesi neredeyse imkansızdır.

TAHTAKURUSU ISIRIĞI
TahtaKuruları geceleri yatakta uyuyan insanlarla beslenir. Isırığı ağrısızdır ve kan emmesi yaklaşık 10 dakika sürer.

tahtakurusu mücadele önlem koruma kontrol aeropest ilaclama
AVLANMA
TahtaKuruları gece aktiflerdir. Işığa gelmezler. Karanlık ortamlarda vücut ısısı, solunan nefes gelen karbondioksit ve diğer diğer biyolojik imzalarımızı takip ederek uyuyan, hareketsiz insanların kanını emerler. Tehlike sezdiklerinde dışarı çıkmadan haftalarca barındıkları yerlerden çıkmazlar. Yatak altlarından, duvardaki çatlaklara, elektrik prizlerine kadar her yerde saklanırlar. Bu süreç oldukları bölgeye iyice istila edene kadar devam eder.

TahtaKurusu Firarda
TahtaKuruları yetenekli otostopçulardır. İnsan üstlerinde, bavullarında, her türlü kişisel eşyalarıyla taşıyarak getirirler. Bu yüzdendir en çok otellerde görülür.

tahtakurusu mücadele önlem koruma kontrol aeropest ilaclama

PROFESYONEL ÇÖZÜM
Evinizde Tahtakurusu olduğundan şüpheleniyorsanız ya da Tahtakurusundan nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız, bilmelisiniz ki deneyeceğiniz bütün kişisel çözümler yetersiz kalacaktır. Uyguladığınız yöntemlere rağmen, geride kalacak birkaç tahtakurusu yumurtası nedeniyle aynı sorunla kısa sürede tekrar karşılaşmanız muhtemeldir. Oysa Koruma Programı üyesi AEROPEST, böcek ilaçlama firmalarının sahip olması gereken bütün sertifikalara sahip deneyimli kadrosu ile sorununuzu kökünden çözmeyi başarır. Tahtakurusu nasıl ölür sorusuna kesin ve etkili çözümler sunan AEROPEST ile evinizin huzur dolu günlerine döner.
tahtakurusu mücadele önlem koruma kontrol aeropest ilaclama