Kemirgenler ve Diğer Zararlılar


FARELER
kemirgen ve diger haşereler Evinizde ve iş yerinizde farelerin varlığı büyük rahatsızlık verir. - özellikle çocukların oynadığı mutfakta veya mutfakta ciddi sağlık riski oluşturabilir.

Aynı zamanda ahşabı ve plastiği kemirerek evinize ve mobilyanıza ciddi zarar verebilir. Fareler bile elektrik tellerini çiğneyerek evin yangına neden olabilir.

Tarlalara, ambarlara ve evlere dadanarak insanın besin kaynaklarına ortak olurlar. İnsan eliyle yapılmış korunaklı yapılarda yaşamayı yeğleyen birçok tür, depolanmış yiyecekleri tüketen, her çeşit gereci kemiren, hatta hantavirüs,tifüs, veba gibi salgın hastalıkları taşıyabilen önemli zararlılardır. Doğada yaşayan ve kalabalık sürüler halinde bulunduklarında zaman zaman tarım ürünlerine büyük zararlar verebilir.

KUŞLAR
kemirgen ve diger haşereler Her ne kadar romantik insanlar için tüyleri ve sesinin güzelliği nedeniyle varlığı bizi çok mutlu etsede, büyük miktarda kuş sürüsü yuva yapmak için aynı yerde olduğunda, bunlar aşağıdaki olumsuz sonuçları olabilir:

•    Hammaddelerin ve zarar veren bitmiş ürünlerin kirlenmesi.
•    Kuşlar, sürgülü çatılar, yuvalarından dolayı çatıda tıkanmış drenajlar ve inşaat malzemesinin aşınmasına neden olabilecek kir gibi maddi hasara neden olabilir.
•    İşçiler ve müşteriler için güvenlik riskleri- kaygan kuş pisliği, insanların kaymasına ve düşmesine neden olabilir. Bir denetçi tarafından denetlendiğinde kuş birikintileri yığınları nedeniyle endüstriyel veya ticari faaliyetlerinizi sonlandırma riski.
•    Halk sağlığı yetkilileri tarafından iş yeri kapatılmasına veya askıya alınmasına neden olabilecek gıda kirliliği.
•    İtibar ve işletme imajı üzerinde olumsuz etki.
•    Kuş pisliği yığınlarının korkunç görüşleri potansiyel müşterilerin gelmesini engelleyebilir. Kuş dışkısı, müşterilere, olası şikayetleri olan kötü deneyimlerden olumsuz eleştirilere neden olabilir.
•    Kuşlar agresif olabilir ve özellikle çocuklarını tuttukları üreme mevsimi boyunca çalışanlara ve müşterilere saldırabilir.